آموزشگاه شبستری با بیش از 30 سال سابقه ، مجری دوره های کاربردی کامپیوتر ، حسابداری ، ارتباطات و... در استان قم می باشد

02537833774 روزهای غیر تعطیل 9 صبح الی 9 شب قم ، خیابان ارم ، کوی 16

“الکسا” دستیار هوشمند صوتی

“الکسا”، دستیار صوتی هوشمند آمازون، حافظه‌ای دارد غول‌آسا. بسیاری کارشناسان در آلمان نگران حجم داد‌ه‌هایی هستند که کاربران خودخواسته در اختیار آمازون و دیگر کنسرن‌ها قرار می‌دهند. سیاستمداران در این باره هشدار داده‌اند.

“الکسا”، دستیار صوتی هوشمند آمازون است که با گوش کردن به صدای شما، می‌شنود و عمل می‌کند یا پاسخ می‌دهد؛ از ارائه تازه‌ترین اطلاعات هواشناسی گرفته تا وضعیت ترافیک و اخبار روز تا پخش کتاب‌های صوتی، برقراری ارتباط صوتی و تصویری از اینترنت به شکل استریمینگ. کاربران همچنین با نصب مهارت‌های دیگر می‌توانند قابلیت‌های الکسا را گسترش دهند و برای مثال چندین دستگاه هوشمند را با استفاده از الکسا کنترل کنند.

کار کردن با الکسا، دستیار صوتی هوشمند آمازون آسان است، حتی برای بچه‌ها. کافی است تا فقط پیش از دستور دادن، کلمه الکسا را بر زبان بیاورد.

گوش دادن به دیالوگ میان بچه‌ها و الکسا خالی از لطف نیست: از پرسش‌هایی چون «الکسا آیا با کسی دوستی؟»، «الکسا آیا قصد نداری ازدواج کنی؟» گرفته و پاسخ‌هایی که کودک‌ها را به وجد می‌آورد و کنجکاوتر می‌کند تا دستورهایی که به الکسا می‌دهند از «الکسا سوت بزن»، «الکسا صدای گاو دربیاور» و … . این مکالمه‌ها که صدای قهقهه بچه‌ها را به همراه دارد و در نگاه اول جالب است، مایه نگرانی بسیاری از کارشناسان و سیاستمداران در آلمان شده است.

چه اتفاقی می‌افتد اگر بچه‌ها با این دستیار صوتی وارد گفت‌وگو شوند؟

این موضوعی است که مرکز پژوهش‌های علمی مجلس آلمان روی آن دست گذاشته است. یکی از نمایندگان مجلس آلمان این پرسش را مطرح کرده است که آیا سنجش و پردازش دستورها و مکالمات صوتی دریافتی توسط الکسا از سوی آمازون مجاز است؟

در پاسخ به این پرسش که آیا آمازون به اندازه کافی کاربران را در مورد پردازش و سنجش داده‌ها توسط این کنسرن مطلع کرده و موافقت آنها را گرفته است، آمازون تأکید می‌کند که در این رابطه به مقررات حفاظت از اطلاعات اتحادیه اروپا پایبند است.

کارشناسان اما مشکل را در جای دیگری می‌بینند. آنها خطرات را متوجه کودکان و “مهمانانی” می‌دانند که وارد خانه‌ای مجهز به این دستیار صوتی هوشمند می‌شوند.

مدیریت

36 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !

مطالب زیرا حتما بخوانید ...

محصولات زیرا حتما ببینید ...

فنون منشیگری

رایگان
3